Az Európai Unió 7. Környezetvédelmi Cselekvési Programja címe: „Jólét, bolygónk felélése nélkül”.
Mondja ezt az EU.
Az első három legfontosabb szempont, ha úgy tetszik prioritás: az uniós természeti tőke védelme, megőrzése és fejlesztése; az erőforrás-hatékony, zöld és versenyképes uniós gazdaság kialakítása; illetve az uniós polgárok megóvása a környezettel kapcsolatos terhelésektől, valamint az egészségüket és jólétüket fenyegető kockázatoktól.
Érdemes megjegyezni, hogy a természet felől az eu polgárait megvédendő támadások kívédése, mint például az emberre ható környezeti megterhelés csak ott nyer értelmet, ahol az ember korábban, már az elfogadhatónál is jobban megterhelte saját környezetét. Olyan ez most, mintha a mély elnyomás után a szegény Környezet végre visszavágna, de így ő az ellenség, akitől meg kell védeni a fosztogatókat. Ismerve az EU globalistának álcázott VIP rendszerét, kevéssé elképzelhető számunkra, hogy ebből a védelemből jó öreg Természetanyánk gazdagon profitálna. Oybá tűnik, mintha lassan az egész szabad természet rezervátummá alakulna, és előrevetül az a nem is oly távoli rémkép, ahol ahol a jólét érdekében és persze a természet védelmében majd kialakulnak azok a falatnyi zöld szigetek, melyek képesek a bolygó agóniáját a végletekig elhúzni, a folyamatos kizsákmányolás ellenében.
A fenti célok elérését támogató társadalmi környezet kellene az EU-nak, ahol a környezeti uniós szabályozás előnyeinek legteljesebb kihasználása a javítja a végrehajtást (tehát a hatékonyságot); az uniós környezetpolitika ismeret- és tudományos alapjának bővítése segíti a tudományos (értsd: mérnöki precizitással meghatározható) kizsigerelés maxumumát; végül szeretné biztonságban tudni a környezet- és éghajlat-politikával összefüggő beruházásokat oly módon, hogy az illeszkedjék a környezetvédelmi szakpolitikákba (pl. a környezeti externáliák kezelésével - időjárás-befolyásolás).
Az utolsó két célkitűzés a helyi, regionális és globális kihívásokkal való szembenézést biztosítja. Ezek az uniós városok fenntarthatóságának javítása; valamint a nemzetközi környezettel és éghajlattal kapcsolatos kihívások hatékonyabb uniós kezelése.
Tény és való, hogy a Természet is egyre keményebb eszközökkel száll csatába, védendő saját érdekeit, túlélését. Az élhető EU-s nagyvárosok a valaha volt sci-fik világából lassan már hétköznapivá lettek. Hatalmas fedett terek, a szennyezett levegőtől elzárt, légkondira szocializált népesség, mozgó járdák, fekvő rekreáció.
A környezetvédelem elvérzik a fenntartható működés oltárán.
Itt az új EU-s környezetvédelmi program
2014.01.20. 14:09 tolstoi
A bejegyzés trackback címe:
https://metroblogger.blog.hu/api/trackback/id/tr345772043
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
